Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Bezpłatne szkolenie dotyczące uboju zwierząt na użytek własny

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie informuje, że w dniu 13 grudnia 2023r. o godzinie 1000 w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii przy ul. Letniej 17,  06-400 Ciechanów przeprowadzone zostanie bezpłatne szkolenie, dotyczące uboju zwierząt na użytek własny, zakończone wydaniem zaświadczenia o przebytym szkoleniu.

  Osoby zainteresowane przedmiotowym szkoleniem proszone są o zgłoszenie udziału w nim do dnia 8 grudnia 2023r.

  Zgłoszenia należy przekazywać telefonicznie pod numer (23) 672 46 40.

  Liczba miejsc ograniczona.

  Czytaj Więcej o: Bezpłatne szkolenie dotyczące uboju zwierząt na użytek własny
 • Informacja o dniach wolnych od pracy

  Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 roku, dni 2 listopada 2023 roku i 2 stycznia 2024 r. w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Ciechanowie są dniami wolnymi od pracy w zamian za święto przypadające w sobotę tj. 11 listopada 2023 roku i 6 stycznia 2024 roku.
  W związku z powyższym w dniach 2 listopada 2023 roku i 2 stycznia 2024 roku Inspektorat będzie nieczynny.

  Czytaj Więcej o: Informacja o dniach wolnych od pracy
 • Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

  Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. poz. 1737)

  Ogłaszam, że w dniach 4 do 15 listopada 2023 r. na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzone zostanie ochronne szczepienie lisów wolno żyjących doustną szczepionką LYSVULPEN

  Czytaj Więcej o: Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii
 • Informacja dla hodowców drobiu

  Hodowco drobiu!
  W związku ze zbliżającym się okresem jesiennym, zmianami pogodowymi oraz nasiloną migracją sezonową dzikiego ptactwa, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie przypomina o konieczności stosowania zasad bioasekuracji w gospodarstwie.

  Najczęstszym źródłem zakażenia są ptaki wolnożyjące będące bezobjawowymi nosicielami, a w szczególności migrujące ptaki wodne. Wirus wydalany jest do środowiska w dużych ilościach z kałem oraz w wydzielinie z oczu i dróg oddechowych.

  Do zakażenia dochodzi poprzez kontakt bezpośredni (kontakt z dzikimi ptakami) oraz pośrednio poprzez zanieczyszczone pasze, ściółkę, środowisko, sprzęt, środki transportu i ludzi.

  Wystąpienie objawów klinicznych, które mogą wskazywać na wystąpienie grypy ptaków należy niezwłocznie zgłosić do Inspekcji Weterynaryjnej albo najbliższego podmiotu świadczącego usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej.

  Czytaj Więcej o: Informacja dla hodowców drobiu

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-07-08 12:29przez:
Opublikowano:2021-07-08 12:29przez:
Podmiot udostępniający: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ciechanowie
Odwiedziny:9893

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.